عضویت در خبرنامه کنفرانس

تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

ويژگي‌هاي شخصيتي كارآفرينان چيست؟

24 شهریور 1395

به گزارش مرکز برگزاری همایش بین المللی مدیریت و کارآفرینی،«كارآفرين» در پيشرفت اقتصادي هر سازمان و جامعه‌اي نقش كليدي دارد. او موقعيت‌هاي نو و جديد رابه اقتصاد معرفي مي‌كند. او فقط مالك سرمايه‌هاي سازمان نيست، بلكه با به دست گرفتن رهبري كسب و كار با استعدادها و قواي ذهني خود، از فرصت‌ها به سرعت بهره‌برداري مي‌كند.

 

هر كارآفرين ويژگي‌هاي شخصي منحصر به فردي مي‌تواند داشته باشد، اما در مجموع نكات قابل توجهي در شخصيت همه كارآفرينان وجود دارد كه مي‌توان آنها را در طبقه‌بندي‌هاي مشخص نشان داد.

 

«ميل به موفقيت» از مهمترين مشخصات يك فرد كارآفرين است. كارآفرينان ميل و علاقه شديد دروني براي دستيابي به اهداف والاتر دارند. بسياري از مردم در آرزوي موفق شدن هستند، اما هيچ رفتاري در رسيدن به اين آرزوهايشان انجام نمي‌دهند، در حالي كه كارآفرينان با داشتن ميل دستاوردگرايي بالا، پيوسته و مداوم براي رسيدن به آرزوهايشان تلاش مي‌كنند.

 

«داشتن روحيه استقلال» نيز از ويژگي‌هاي آنهاست. بسياري از كارآفرينان از كار براي ديگران (كارمندي) بيزارند و از اين رو براي خودشان كار مي‌كنند. آنها رئيس خودشان هستند و نتايج تصميماتشان را نيز مي‌پذيرند.

 

«ريسك‌پذي» هم از اين نوع است. كارآفرينان افرادي هستند كه در شرايط عدم قطعيت تصميم گيري مي‌كنند و به همين دليل حتما بايد ريسك پذير باشند. آنها ريسك‌هاي منطقي، مناسب و در عين حال چالشي را با شانس منصفانه و قابل قبول بر مي‌گزينند.

 

كارآفرين «پشتكار» دارد. هر كارآفرين شايستگي شغلي كه بر عهده مي‌گيرد را از قبل احراز كرده است. آنها شخصا مشكلاتي كه در طول راه اندازي پروژه پديدار مي شود را حل مي كنند و صادقانه براي اجراي موفقيت آميز كل پروژه كار و تلاش مي‌كنند.

 

«خود ادراكي مثبت» نيز از مشخصات آنهاست. كارآفرينان در فعاليت‌هايشان همواره مثبت‌نگر هستند. به عنوان يك فرد موفق هر كارآفريني آرزو و تمايلاتش را در راستاي اهداف ارزنده‌اش جهت مي‌بخشد و در هر آنچه كه انجام مي‌دهد، قوانين فوق العاده و شگفت‌انگيزي تنظيم مي‌كند.

 

او از مثبت انگاري‌اش به عنوان پشتوانه تصوراتش بهره‌برداري مي‌كند و هرگز هيچ نگرش منفي از خود نشان نمي‌دهد.

 

كارآفرين «قابليت جستجو و توسعه فرصت‌ها» را دارد. كارآفرين‌ها هميشه گوش به زنگ فرصت‌ها هستند. آنها در ديدن و قاپيدن فرصت‌ها بسيار سريع و چابك عمل مي‌كنند و با ابعاد نو آورانه‌اي كه در ذهن خود مي‌سازند، مشكلات را به فرصت هاي با دوام و ماندگاري تبديل مي‌كنند و در نهايت با درك هر فرصت و پيش بيني دقيق نتايج، خردمندانه تصميم‌گيري مي‌كنند.

 

«اميد به موفقيت» در آنها موج مي‌زند. كارآفرينان به جاي ترس از شكست، اهدافشان را با اميد به موفقيت دنبال مي‌كنند و به همين دليل با ارائه توانايي‌هايشان اهدافشان را با واقع‌نگري و بر مبناي حقايق و واقعيت‌ها تنظيم مي‌كنند.

 

«انعطاف‌پذيري» آنها زياد است. بسياري از كارآفرينان موفق جنبه‌هاي مثبت و منفي يك تصميم را اندازه‌گيري كرده و متناسب با شرايط آنها را تغيير مي‌دهند. آنها «توانايي تجزيه و تحليل ذهني» خوبي دارند. كارآفرينان تحت تاثير حب و بغض هاي شخصي شان قرار نمي‌گيرند.

 

آنها در نگرش‌هايشان واقع نگر و منطقي هستند و به همين دليل خود را از تعصبات و پيش داوري‌ها دور نگه مي دارند و در عمل به هنگام نياز از متخصصان و كارشناسان خبره استفاده مي‌كنند نه دوستان و خويشاوندان. كارآفرينان معمولا از نگاه‌هاي احساسي و هيجاني به مشكلات و مسائل كسب و كارشان اجتناب مي‌كنند.

منبع:ايسنا

علم جویان گرامی،لطفا از محورهای همایش بین المللی مدیریت و کار آفرینی ایران دیدن کنید.برای برخورداری از مزایا و گواهینامه علمی در این مرکز که افتخار برگزاری نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران را از آن خود کرده است ثبت نام کنید.

برچسب ها : همایش ، همایش بین المللی ، معرفی همایش ، گواهی ، گواهی نامه ، کارشناسی ارشد ، دکترا :مقاله ، پوستر ، مجلات برتر ، فراخوان مقاله ، پایان نامه، جزوه های ارشد ، کنکور ارشد ، گواهی نامه کنگره ، گواهی نامه کنفرانس ، گواهی نامه همایش ، چاپ مقالات ،نخستین کنفرانس بین المللی مدیریت و کار آفرینی ایران ، چاپ مقالات ISI و ISC دریافت مقاله ، اکسپت مقاله ، اکسپت مقالات ، نمایه شدن مقاله ، نمایه شدن مقالات ، ارسال گوهی نامه ، دریافت گواهی پیش از موعد ، هیات علمی ، نگارش مقاله ، نخستین کنفرانس بین المللی مدیریت و کار آفرینی ایران ، راهنمای نگارش مقاله ، فراخوان مقاله ، ثبت،مداکره


714
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش