عضویت در خبرنامه کنفرانس

تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

آموزش هزار نفر نیروی کار در حوزه مشاغل گاز در سیستان و بلوچستان

29 مهر 1395

این گزارش توسط واحد خبر همایش بین المللی مدیریت و کارآفرینی، تهیه گردیده تا دراختیار علاقه مندان قرار گیرد.

رییس جهاد دانشگاهی سیستان وبلوچستان گفت: بستر های لازم برای آموزش هزار نفر از جوانان فارغ‌التحصیل در حوزه مشاغل گاز در استان ایجاد شده است.

دکتر منصور تاجری در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه عنوان این پروژه طرح جامع آموزش و تربیت نیروی کار بومی مورد نیاز توسعه صنعت گاز در سیستان وبلوچستان است اظهار کرد: جهاد دانشگاهی سیستان وبلوچستان با همکاری شرکت ملی گاز ایران این مهم را محقق می کند.

وی تربیت افراد بومی جهت احراز مشاغل فنی و تخصصی، انتقال ایمن و پایدار گاز در سطح استان، ایجاد بستر های لازم جهت اشتغال زایی افراد و محرومیت زدایی از سطح استان با ایجاد اشتغال را از جمله اهداف این طرح عنوان کرد.

 تاجری با اشاره به اینکه براساس سیاست های کلان کشور و نگاه ویژه دولت تدبیر و امید مقرر شده در سال 1395-1396 استان سیستان و بلوچستان به شبکه سراسری توزیع و انتقال گاز ملحق شود افزود: تحقق این امر مستلزم تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه های بهره برداری از تجهیزات، تعمیرات و نگهداری، نصب و سرویس ادوات گاز رسانی، لوله کشی گاز خانگی و تجاری است.

وی در ادامه گفت: در سطح سیستان و بلوچستان جمعیت دانش آموخته جویای کار زیادی وجود دارد که حفظ و بهره برداری از تجهیزات و سرمایه های تاسیسات گازی استان را می توان با آموزش مناسب به عهده نیروهای بومی منطقه سپرد.

تاجری خاطر نشان کرد: از  هزار نفر دانش آموخته ای که به جهاد دانشگاهی مراجعه می کنند 985 نفر از متقاضیان گروه هدف از جمله دانش آموختگان بومی منطقه در دوره های مختلف آموزشی شامل اصول بهره برداری ایستگاه های تقلیل فشار، امدادگر، نقشه کشی، جوشکار، خطوط تغذیه و توزیع، لوله کش گاز خانگی و... آموزش داده می شوند و 15 نفر نیز طی فرایند آزمون و مصاحبه های ویژه انتخاب و طبق آخرین متدهای آموزشی روز دنیا در حوزه کار آفرینی و به منظور ایجاد بنگاه های اقتصادی آموزش داده خواهند شد.

رییس جهاد دانشگاهی استان  در خصوص اینکه این هزار نفر پس از کسب مهارت‌ها و احراز قبولی در آزمون گواهینامه معتبر جهاد دانشگاهی دریافت می کنند تصریح کرد: پس از دریافت گواهینامه بستر جذب و پذیرش این افراد در بازار کار گاز رسانی استان فراهم خواهد شد.

تاجری اذعان داشت: در طول دوره علاوه برآموزش های تئوری، آموزش های عملی در سایت ها و کارگاه های مجهز با بهره گیری از اساتید خبره و چندین بازدید از ایستگاه های انتقال و تقلیل فشار در استان کرمان و عسلویه با استاندارد های بالای آموزشی برنامه ریزی شده است.

هزینه های آموزش این افراد 85 درصد توسط دولت و 15 درصد توسط شخص فراگیر پرداخت خواهد شد همچنین تمام هزینه های ایاب و ذهاب، اسکان و پذیرایی در کل کلاس های تئوری و عملی طی شش ماه توسط جهاد دانشگاهی تامین می شود.

پژوهشگران گرامی،لطفا از محورهای همایش بین المللی مدیریت و کار آفرینی ایران دیدن کنید.برای برخورداری از مزایا و گواهینامه علمی در این مرکز که افتخار برگزاری نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران را از آن خود کرده است ثبت نام کنید.


1298
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش