عضویت در خبرنامه کنفرانس

تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معاون وزیر کار: اتکا به منابع دولتی با ماهیت تعاونی ها همخوانی ندارد

9 آذر 1396

ایلام - ایرنا - معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گسترش فرهنگ تعاون و تشکیل تعاونی را ضروری دانست و گفت: اتکای صرف تعاونی ها به منابع دولتی با ماهیت این بنگاه ها همخوانی ندارد.

به گزارش ایرنا، سید حمید کلانتری روز چهارشنبه در نشست با نمایندگان شرکت ها و تعاونی های استان ایلام افزود: اولین خطای ذهنی در تشکیل و فعالیت تعاونی ها این است که اگر تسهیلات دریافت کنند دیگر هیچ انتظاری از دولت ندارند درصورتی که تعاونی به معنی اتکا به خود و نگاه به ظرفیت های کوچک پراکنده است.
وی با بیان اینکه تعاون با ایجاد هم افزایی می تواند سرمایه های اجتماعی را رشد دهد گفت: یکی از ثروت های بخش تعاون امکان تعامل شبکه ای است که باید مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه هم افزایی بوجود آید.
وی اضافه کرد: کار و فکر و تدبیر باید در تعاونی ها نهادینه شود و از امکانات اولیه تولید استفاده کرد، تعاونی ها می توانند تحول عظیم در کشور ایجاد کنند.
وی سه مقوله آموزش، شناخت فرصت های موجود و داشتن هیات مدیره قوی را ارکان لازم برای موفقیت تعاونی ها ضروری دانست و ادامه داد: برای توسعه بخش تعاون عزم ملی نیاز است که مردم را برای فعالیت های اقتصادی به سوی بخش تعاونی سوق دهد.
کلانتری بر اهمیت توسعه مشارکت مردم در ایده و نوآوری و طرح های جدید تاکید کرد و گفت: اگر بخواهیم در عرصه جهانی و بین المللی توسعه ای موفق را دنبال کنیم باید متکی به توانایی مردم و مشارکت آنان بوده و به روش های مبتنی بر رشد توانمندی های درون تعاونی توجه شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز در این نشست گفت: طرح تعاون روستا با هدف افزایش فعالیت روستاییان در زمینه های اقتصادی و افزایش تولید ، ایجاد اشتغال و کاهش مهاجرت در قالب شرکت های تعاونی روستایی شکل گرفته است.
شکراله شیرخانی با ذکر اینکه اکنون یک هزار و 384 واحد از مجموع سه هزار و 155 تعاونی استان ایلام فعال هستند گفت: با فعال شدن تعاونی های نیمه فعال و غیر فعال زمینه اشتغال بیش از 20 هزار نفر فراهم می شود.
وی تعداد تعاونی های مرزنشینان استان ایلام را 16 تعاونی با جمعیت 146 هزار 641 نفر بیان کرد و افزود: پرداخت تسهیلات با بهره کم به اعضای تعاونی های مرزنشینان و تشویق آنها به حضور در کلاس های آموزشی بهترین راهکار برای فعالیت موثر در مناطق مرزی است.
خبرنگار: لیلی خاکی ** انتشار دهنده : شهریار حیدری فر

منبع : ایرنا


437
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش