عضویت در خبرنامه کنفرانس

تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

ایجاد 900 صندوق کارآفرینی خرد محلی در کشور

16 دی 1396

گچساران- ایرنا- مدیر توانمند سازی صندوق کارآفرینی امید از راه اندازی 900 صندوق کارآفرینی خرد محلی در 16 استان کشور خبر داد.

علیرضا همتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در گچساران افزود: در هر یک از این صندوق‌ها بین 50 تا 30 نفر شغل ایجاد می‌شود.
وی اظهار کرد: صندوق‌های خرد محلی برای درآمدزایی و رونق کسب و کارهای کوچک در مناطق روستایی راه اندازی می‌شود که بنا بر ظرفیت‌های هر منطقه در زمینه‌های کشاورزی، صنایع دستی و دامپروری فعالیت می‌کنند.
همتی بیان کرد: در این صندوق‌ها زنان با استفاده از سهم اندک خود و کمک صندوق کارآفرینی امید اقدام به ایجاد واحدهای تولیدی کوچک می‌کنند.
به گفته همتی 600 صندوق خرد محلی در روستاهای 15 استان کشور در دولت یازدهم ایجاد شده است.
مدیر توانمند سازی صندوق کارآفرینی کشور نیز بیان کرد: پرداخت 150 میلیون ریال تسهیلات بدون کارمزد بانکی، برگزاری دوره‌های آموزشی و شناسایی زنان مستعد و دارای ایده از برنامه‌های توانمندسازی زنان روستایی در این طرح است.
همتی اضافه کرد: حمایت از تولید و استفاده از ظرفیت و منابع روستایی به‌عنوان ارکان تولید و اشتغال، از مزایای مهم ایجاد صندوق‌های خرد محلی در روستاهاست.
وی ایجاد خودباوری، توجه به تصمیم گیری‌های خرد، اقتصاد محلی و منطقه‌ای و ایجاد روحیه مشارکتی را از دیگر مزایای راه اندازی این صندوق‌هاست.
مدیر توانمند سازی صندوق کارآفرینی کشور با هدف شرکت در کارگاه هم اندیشی صندوق‌های خرد محلی شهرستان‌های جنوبی کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان گچساران سفر کرده است.
نشست هم اندیشی نمایندگان صندوق‌های خرد محلی شهرستان‌های گچساران، باشت، چرام و بهمئی با حضور 30 نفر در گچساران برگزار شد.
در این نشست شرکت کنندگان افزون بر تبادل نظر و استفاده از تجربیات موفق یکدیگر به بیان مشکلات خود پرداختند.

منبع : ایرنا


464
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش