عضویت در خبرنامه کنفرانس

تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

استیضاح وزیر کار در بدترین روزهای سال و به زیان جامعه کارگری است

19 اسفند 1396

«علی خدایی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: به دلیل عملکرد ایشان نیست و چنین تصمیمی با این همه عجله از سوی برخی از نمایندگان به نظر می رسد از ناحیه دیگری باشد.
وی یادآور شد: استیضاح وزیر کار در صورت رای آوردن به جامعه کارگری کشور آسیب می رساند.
وی معتقد است: هم اکنون وزارت کار بیش از همه نیاز به تمرکز دارد و در صورتی که استیضاح رای بیاورد ضربه جبران ناپذیری به بدنه جامعه کارگری کشور وارد می شود.
خدایی با بیان اینکه استیضاح حق مجلس است، گفت : این حق نمایندگان مجلس است که استیضاح کنند، اما باید بدانند چرا و چه کسی را استیضاح می کنند.
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بتازگی گفت: این وزارتخانه بزرگ اجتماعی، فعالیت های فراوان و تصمیم های بزرگی راجع به حقوق مددجویان، سبد غذا برای افراد دارای سوءتغذیه، بازماندگان از تحصیل و یا کاهش فقر انجام می دهد اما هیچگاه کسی درباره این موارد از من به عنوان وزیر سوالی نمی پرسد و فقط من را به شکل شرکت شستا می بینند.
روزبه کردونی در یادداشتی در خصوص استیضاح وزیر کار اعلام کرد: هیچکس نمی گوید از 700 بنگاهی که از سال 1380 به این طرف واگذار شدند 23درصد رد دیون، 19 درصد سهام عدالت، 40 درصد شبه دولتی و فقط 19 درصد بخش خصوصی واقعی بوده است. هیچ کس فریاد نمی زند که چرا بیش از 89 درصد واگذاری های در دولت نهم و دهم در بهار 1392 در شتابزده ترین وضع دقیقا قبل از آغاز به کار دولت تدبیر انجام شده است. هیچ کس نمی گوید چرا زمانی که بیشتر صندوق ها و بنگاه هایی که دولت توان اداره آنها را نداشت، به وزرات تعاون کار ورفاه اجتماعی رد دیون شد، همگان تماشگران ساکت صحنه بودند.
وی اظهار داشت: طنز ماجرا اینجاست که ربیعی اولین نفر بود که در دولت تدبیر «بحران صندوق ها» را فریاد کرد و این موضوع فراموش شده و مغفول در حوزه سیاستی را به یکی از اولویت های اساسی دولت و نظام تبدیل کرد و در این مدت اقدام های اساسی برای اصلاح بنگاه داری موجود انجام داد اما امروز به جای آنکه از او قدردانی شود، استیضاح می شود.
به گزارش ایرنا، استیضاح وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی فردا (دوشنبه) انجام می شود.

irna


486
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش