عضویت در خبرنامه کنفرانس

تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

حمایت از کالای ایرانی نیازمند باورپذیری است

7 فروردین 1397

ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت : حمایت از کالای ایرانی به عنوان ضرورتی انکارناپذیر برای ایجاد اشتغال و رونق تولید،نیازمند باور پذیری و اعتماد مردم به کیفیت کالاهای تولید داخلی است .

محمد اسلامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود : برای تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه، تکالیف سه گانه ای برای تولیدکنندگان ، مصرف کنندگان و دولت وجود دارد که باید این تکالیف همگام به اجرا گذاشته شود.
نماینده عالی دولت در مازندران تکلیف تولید کنندگان داخلی را ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی و انطباق آن با ذائقه مردم و رعایت الزامات بازار مصرف بیان کرد.
اسلامی سیاست های حمایتی و تسهیل گری برای صادرات را از وظایف دولت در تحقق شعار سال و حمایت از کالاهای ایرانی دانست و گفت : دولت با ابلاغ بخشنامه به دستگاههای اجرائی و ممنوع کردن خرید کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی ، گام اول را برای تحقق شعار سال برداشته است .
وی اضافه کرد : اگر چه پیش از این نیز ممنوعیت خرید کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی در استان مازندران پیگیری می شد ، ولی متناسب با شعار سال از طریق ابلاغ بخشنامه به صورت جدی تری دنبال می شود و دستگاههای نظارتی نیز در این مورد وظیفه مند شده اند .
استاندار مازندران مهم ترین وظیفه مردم را به عنوان خریداران و مصرف کنندگان اصلی کالاهای ایرانی ، باور کردن توانمندی های تولید کنندگان و کیفیت تولیدات داخلی دانست و اظهار داشت : مردم ما باید با توجه به ضرورت ایجاد اشتغال برای جوانان که با رونق تولید داخلی محقق می شود ، کالاهای تولید داخل را باور کنند و نیازهایشان را از تولیدات داخلی تامین کنند.
وی افزود : اگر مردم به این باور پذیری نسبت به کیفیت کالاهای ایرانی برسند ، با خرید محصول تولید داخل باعث رونق و سرعت گرفتن چرخ تولید و اقتصاد کشور می شوند که فوری ترین نتیجه اش افزایش فرصت های شغلی برای جوانان و امنیت شغلی برای شاغلان موجود خواهد بود.
** تجربه حمایت از تولیدات استانی
نماینده عالی دولت در مازندران به تجربه اخیر استانی در حمایت از تولیدات داخل اشاره کرد و توضیح داد : در نوروز امسال با موافقت وزارت جهادکشاورزی برای نخستین بار در راستای حمایت از تولید کنندگان مرکبات مازندران ، تنظیم بازار میوه شب عید به این خطه شمال کشور واگذار شد.
وی افزود : با برنامه ریزی برای تنظیم بازار میوه شب عید ، مرکبات باغداران مازندرانی با کامیون یخچال دار به استان های کشور حمل شد و این کار جایگاه این محصولات را در بین مصرف کنندگان افزایش داد.
اسلامی گفت : این تجربه موفق نوروز سال 97 مازندران ، برای سایر محصولات تولیدی این خطه در سال جاری پیگیری می شود و این کار می تواند رونق بازار تولید و اشتغال را به دنبال داشته باشد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات نوروزی پس از تحویل سال 97 با تاکید بر تداوم شعار اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال ، سال جاری را سال حمایت از کالاهای ایرانی اعلام کرد.
دولت تدبیر و امید نیز همسو با این نام گذاری بخشنامه ای را برای تمام دستگاههای اجرائی با هدف حمایت از کالاهای ایرانی از طریق ممنوع کردن خرید کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی ابلاغ کرد.

irna


460
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش